Ile kosztują place zabaw i dlaczego tak dużo?

Tworzenie placu zabaw to połączenie kreatywności z solidnymi podstawami technicznymi. Wbrew pozorom nie trzeba ogromnych środków finansowych, by zbudować przestrzeń pełną wielu możliwości zabaw. Najważniejsze jest jednak to, by zadbać o najwyższą jakość poszczególnych komponentów. Warto zatem zainwestować w najbardziej profesjonalne rozwiązania.

tanie place zabaw
Od czego zależy cena placu zabaw? Fot. Monicasecas via Flickr

Najlepiej wybrać firmę opierającą swoje produkty na najwyższych standardach. Taką, która dba o każdy szczegół urządzeń, dzięki czemu można stworzyć komfortową przestrzeń, zapewniającą pełne bezpieczeństwo na placu zabaw (zobacz listę polecanych firm). Oczywiście można zbudować plac zabaw taniej, ale w tym przypadku jakość jest bardzo zależna od ceny. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem postawienie na wysokie standardy, ponieważ na bezpieczeństwie maluchów nie powinno się oszczędzać. Poniżej zaprezentowane zostaną najważniejsze elementy, jakie składają się na osiągnięcie najwyższej jakości, spełnienie tych kryteriów gwarantuje udaną i bezpieczną zabawę.

Testy jakościowe

Żeby zrozumieć wysokie ceny za poszczególne elementy placów zabaw, trzeba każdemu urządzeniu przyjrzeć się z lupą i to najlepiej już na etapie produkcji. Każdy element większej konstrukcji powinien zostać wykonany zgodnie z restrykcyjnymi normami jakości. Dodatkowo urządzenia zanim trafią do odbiorcy, zawsze powinny przejść kolejne testy, by do rąk klientów oddany został starannie wykonany produkt.

Konstrukcja pod lupą

W przypadku konstrukcji urządzeń na plac zabaw, szczególną uwagę należy przyłożyć do wykorzystywania materiałów najwyższej jakości: drewna, płyt z tworzyw sztucznych, plastiku, gumy, a także stali nierdzewnej i galwanizowanej. Dzisiaj stosuje się najnowocześniejsze metody produkcji, dzięki czemu każdy element odznacza się dużym stopniem trwałości. Wszystkie drewniane komponenty, jak chociażby słupy powinny mieć odpowiednio zakończone krawędzie, na przykład w postaci plastikowych daszków, jakie skutecznie chronią przed działaniem czynników atmosferycznych.

bezpieczna ślizgawka dla dzieci
Źródło: Lars Laj

Wspinaj się i patrz

Specjalne kausze i liny zbrojne mogą wytrzymać nacisk nawet największego podwórkowego siłacza, jeśli są trwałe i solidne, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Jeśli już mowa o wspinaczce, to nie można zapomnieć o kamykach na ściankach. Najlepiej, jeśli są one wykonane z wysokiej jakości gumy, doskonale chronią wtedy dziecko, nie pozwalając mu się ześlizgnąć.

zabawki na plac zabaw
Urządzenie wielofunkcyjne na plac zabaw. Źródło: Lars Laj

Rycerska jakość

Dumnie prezentują się także elementy metalowe, niczym rycerze w srebrnych zbrojach, te najlepsze są odporne na korozję i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Pod dachami wysokiej jakości urządzeń może się schronić każde dziecko, bez obaw o to, że będzie tutaj za gorąco. Daszki wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, odznaczają się specjalnymi właściwościami, dzięki czemu jest to element konstrukcji odporny na nagrzewanie. A jeśli dziecko chce się jeszcze bardziej schować, to doskonałą opcją będą wysokiej jakości niezniszczalne tunele, jakie stanowią dodatkowy komponent urządzeń na plac zabaw. Piękne kolory zabawek, powinny się także odznaczać wysoką trwałością. Stosowanie nowoczesnych metod malowania i najlepszych produktów sprawia, że żywotność płyt metalowych wynosi przynajmniej 20 lat, a kolory wciąż pozostają tak samo wyraziste.

ślizgawka dla małych dzieci
Plac zabaw z daszkiem. Źródło: Lars Laj
tunel zabawka dla dzieci
Tunel na placu zabaw. Źródło: Lars Laj

Jakość zapewnia bezpieczeństwo

Każda najmniejsza śrubka ma duże znaczenie, gdyż elementy trzeba odpowiednio połączyć. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Zapewnienie dzieciom ochrony i jednocześnie trwałości konstrukcji na place zabaw, wymaga zastosowania nierdzewnych śrubek i innych elementów łączeniowych, jakie powinny być wpuszczane w głąb desek, co zapewnia najlepsze standardy bezpieczeństwa.

Wybierz najwyższe standardy

Nie trzeba wydawać milionów na place zabaw, ale nie można też wydać zbyt mało, ryzykując niską jakość i bezpieczeństwo dzieci. Najlepiej wybrać dla siebie dogodne warunki współpracy, dzięki którym we wspólnych pracach projektowych można stworzyć bezpieczny plac zabaw dla osiedla mieszkaniowego, szkoły, przedszkola. Odpowiednie rozplanowanie urządzeń pozwala wykreować przestrzeń komfortową do zabawy. Można także wybrać takie urządzenia, jakie będą odpowiadać konkretnym grupom wiekowym. Postawienie na wysoką jakość nie oznacza od razu wysokich kosztów, wystarczy dokonać odpowiednich wyborów wśród poszczególnych urządzeń modułowych.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *