Jak ubrać dziecko na plac zabaw jesienią?

Jesień już zapukała do naszych drzwi, a kapryśna pogoda stała się naszą codziennością. Rano jest chłodno, wokół mgła i zimny wiatr. Jednak po południu jesień pokazuje nam swoje bardziej łaskawe oblicze, wychodzi słońce, robi się ciepło. Warto więc wiedzieć, jak ubrać swoje dzieci, zwłaszcza jeśli wybieramy się na plac zabaw.

Dzieci na placu zabaw
Jak ubrać dziecko na plac zabaw w okresie jesiennym? Źródło: Lars Laj

Odpowiedni ubiór dla dziecka to umiejętność odnalezienia złotego środka. Nie mogą to być ubrania zbyt lekkie, by dziecko nie zmarzło, ale nie mogą być też za grube, bo wtedy maluch się spoci i będzie bardziej podatny na przeziębienie i grypę. Nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli wybieramy się wspólnie na plac zabaw.

Styl sportowy to podstawa

Na placu zabaw znajduje się wiele możliwości aktywności fizycznej. Dzieci biegają, zjeżdżają, huśtają się i pokonują tory przeszkód. Maluchy znajdują się zatem w nieustannym ruchu, a to oznacza, że musi im być wygodnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem strój sportowy. Dziecko musi się czuć w nim swobodnie i komfortowo. Nie chodzi tutaj o to, by ładnie wyglądało, ale o to, by rzeczywiście nic nie krępowało ruchów malucha, który chce poznawać świat, bawić się z rówieśnikami i spożytkować swoją ogromną energię. Sportowe dresy, kurtki i buty są zatem najbardziej odpowiednie. Raczej należy zrezygnować z jeansów, koszul czy sweterków. Styl sportowy doskonale sprawdzi się na każdym placu zabaw.

Odpowiednie obuwie ma znaczenie

Kluczowym elementem w wyjściowej stylizacji każdego malucha mają buty. Odpowiednie obuwie musi być przede wszystkim dobrze dostosowane do tego, co maluch będzie robił na placu zabaw. Najlepiej zatem, jeśli będą to buty sportowe. Dobrze, jeśli mają odpowiednią wentylację, bo wtedy stopy naszych dzieci nie będą się nadmiernie pocić w trakcie wysiłku. Jesień to także kałuże, wilgoć i wiele innych przeszkód, jakie znajdziemy na naszej drodze. Warto zatem zainwestować w buty, które posiadają nieprzemakalne obuwie, a wtedy nic nam nie przeszkodzi. O ile na placu zabaw najlepiej sprawdzą się buty sportowe, o tyle w drodze do parku rozrywki mogą nam się przydać kalosze, dzięki czemu maluch może się bez ryzyka pluskać w kałużach, a to zawsze jest świetna zabawa.

Źródło: Lars Laj
Ubranie na plac zabaw powinno być wygodne ale i spełniać najważniejsze funkcje. Źródło: Lars Laj

Odzież dla aktywnych

Dzisiaj bez problemu można w wielu sklepach sportowych znaleźć odzież, która idealnie sprawdzi się na placu zabaw. Najlepiej zdecydować się na bluzy, koszulki i spodnie, które posiadają dobre właściwości wentylacyjne, by chronić dzieci przed poceniem się i przegrzaniem, jakie jest bardzo groźne dla ich zdrowia. Do swojej dyspozycji mamy także odpowiednie kurtki z powłoką softshell, dzięki czemu maluchy mają na sobie lekkie, ale zapewniające doskonałą ochronę termiczną warstwy ubrań. Warto zdecydować się na kurtkę z kapturem, w razie gdyby jesień zaskoczyła nas opadami deszczu. To także doskonała ochrona przed wiatrem. Zestaw: koszulka, bluza i kurtka, a także spodnie i sportowe buty idealnie sprawdzi się w czasie szaleństw na placu zabaw.

Coś na zmianę

Gdy jednak nie uda nam się uchronić dziecka przed spoceniem się, nie można w żadnym razie pozwolić na ściągnięcie jakiejś warstwy ubrań. Wiadomo, że maluchowi jest gorąco, ale nie chcemy, by się nam przeziębił. Warto mieć zatem zawsze ze sobą zestaw suchych ciepłych ubrań, w które będzie można malucha przebrać i spokojnie wrócić do domu albo posiedzieć w domku zabaw, skupić się na zadaniach logicznych, póki emocje nie opadną.

Dzieci na placu zabaw
Warto mieć coś na przebranie dla dziecka. Źródło: Lars Laj

A rodzice?

Równie ważne jest ubranie rodziców. Na plac zabaw nie trzeba się specjalnie stroić, warto także zdecydować się na stroje sportowe. W przypadku mniejszych dzieci będzie to świetne rozwiązanie, ponieważ i tak będziemy za nimi biegać i ich pilnować. To spory wysiłek, wystarczy jedno wyjście na plac zabaw, by się o tym przekonać. Natomiast ze starszymi dziećmi można już się po prostu wspólnie bawić, by i dla nas ten czas był wyjątkowo udany. Tak zaopatrzona rodzina, w sportowym stylu, może śmiał ruszać na podbój placu zabaw, nawet jesienią.

Czytaj także: Jak zabezpieczyć plac zabaw na zimę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *