Nowe pomysły na place zabaw

W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć wam kilka pomysłów, które pojawiają się coraz częściej przy tworzeniu placów zabaw. Te zmiany wynikają z rosnących możliwości technicznych producentów, ale często są po prostu odpowiedzią na potrzeby i zainteresowanie odbiorców. Niektóre trendy są też wynikiem nowych, dobrych inicjatyw, które przyjęły się pozytywnie i mamy nadzieje, zostaną z nami już na stałe.

plac zabaw z recyklingu
Plac zabaw z recyklingu: gdansk.pl

Czytaj także: Drewniane place zabaw a metalowe place zabaw

Place Zabaw przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnością

Od niedawna obserwujemy zwiększającą się świadomość potrzeby wspólnej zabawy dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Naturalną konsekwencją jest tworzenie placów zabaw przystosowanych do potrzeb dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomysł przywędrował do nas z krajów skandynawskich, ale nie można odmówić mu trafności. Dzięki takim rozwiązaniom integracja może przebiegać w najbardziej naturalny sposób- poprzez zabawę z rówieśnikami. Urządzenia na integracyjne place zabaw o stabilnej i bezpiecznej konstrukcji są większe i szersze niż standardowe oraz posiadają trapy i rampy umożliwiające dostęp dzieciom na wózku. Popieramy i gratulujemy pomysłu!

integracyjny plac zabaw dla niepełnosprawych
Integracyjny plac zabaw: Lars Laj

Ekologiczne Place Zabaw

Do budowy placu zabaw można też użyć artykułów przyjaznych środowisku. Przy odrobinie kreatywności i wysiłku opony, drewniane palety i inne elementy mogą zyskać „drugie życie” i stać się całkowicie samowystarczalnym placem zabaw dla dzieci. Pomysł tani, praktyczny i ekologiczny. Artystki z proekologicznej grupy Reshtki, których podstawową działalnością jest projektowanie rozwiązań użytkowych z materiałów pochodzących z recyklingu stworzyły niedawno taki plac zabaw w Gdańsku przy ulicy Wilanowskiej.

ekologiczny plac zabaw
Ekologiczny plac zabaw: gdansk.pl

„Place Zabaw” dla dorosłych

Fitness na stałe wszedł do słownika języka Polskiego a bycie „Fit” to moda, która zdaje się nie przemijać. W miastach coraz częściej powstają Skateparki dla młodzieży poruszającej się na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX. Ci którzy trenują Parkour, z pewnością docenią drabinki do ćwiczeń i tory przeszkód. A wszyscy dorośli (a nawet seniorzy) mogą zadbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną wykorzystując urządzenia do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Siłownie pod chmurką to świetny pomysł na gimnastykę dla tych, którzy nie przepadają za dusznymi, zatłoczonymi klubami i salami gimnastycznymi.

zabawa dla dorosłych- parkour
Drabinki gimnastyczne do Parkour: Tress

A Wam który z tych trendów podoba się najbardziej?

Czytaj Też: Place zabaw z drewna akacji

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , ,

2 opinii z “Nowe pomysły na place zabaw

  1. Drobiazgowe wpisy, dobra tematyka Producent placów zabaw

  2. Nadzwyczaj szałowy post, zalecam wszystkim lekturę Plac zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *