Nowe pomysły na place zabaw

W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć wam kilka pomysłów, które pojawiają się coraz częściej przy tworzeniu placów zabaw. Te zmiany wynikają z rosnących możliwości technicznych producentów, ale często są po prostu odpowiedzią na potrzeby i zainteresowanie odbiorców. Niektóre trendy są też wynikiem nowych, dobrych inicjatyw, które przyjęły się pozytywnie i mamy nadzieje, zostaną z nami już na stałe.

plac zabaw z recyklingu
Plac zabaw z recyklingu: gdansk.pl

Czytaj także: Drewniane place zabaw a metalowe place zabaw

Place Zabaw przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnością

Od niedawna obserwujemy zwiększającą się świadomość potrzeby wspólnej zabawy dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Naturalną konsekwencją jest tworzenie placów zabaw przystosowanych do potrzeb dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomysł przywędrował do nas z krajów skandynawskich, ale nie można odmówić mu trafności. Dzięki takim rozwiązaniom integracja może przebiegać w najbardziej naturalny sposób- poprzez zabawę z rówieśnikami. Urządzenia na integracyjne place zabaw o stabilnej i bezpiecznej konstrukcji są większe i szersze niż standardowe oraz posiadają trapy i rampy umożliwiające dostęp dzieciom na wózku. Popieramy i gratulujemy pomysłu!

integracyjny plac zabaw dla niepełnosprawych
Integracyjny plac zabaw: Lars Laj

Ekologiczne Place Zabaw

Do budowy placu zabaw można też użyć artykułów przyjaznych środowisku. Przy odrobinie kreatywności i wysiłku opony, drewniane palety i inne elementy mogą zyskać „drugie życie” i stać się całkowicie samowystarczalnym placem zabaw dla dzieci. Pomysł tani, praktyczny i ekologiczny. Artystki z proekologicznej grupy Reshtki, których podstawową działalnością jest projektowanie rozwiązań użytkowych z materiałów pochodzących z recyklingu stworzyły niedawno taki plac zabaw w Gdańsku przy ulicy Wilanowskiej.

ekologiczny plac zabaw
Ekologiczny plac zabaw: gdansk.pl

„Place Zabaw” dla dorosłych

Fitness na stałe wszedł do słownika języka Polskiego a bycie „Fit” to moda, która zdaje się nie przemijać. W miastach coraz częściej powstają Skateparki dla młodzieży poruszającej się na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX. Ci którzy trenują Parkour, z pewnością docenią drabinki do ćwiczeń i tory przeszkód. A wszyscy dorośli (a nawet seniorzy) mogą zadbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną wykorzystując urządzenia do ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu. Siłownie pod chmurką to świetny pomysł na gimnastykę dla tych, którzy nie przepadają za dusznymi, zatłoczonymi klubami i salami gimnastycznymi.

zabawa dla dorosłych- parkour
Drabinki gimnastyczne do Parkour: Tress

A Wam który z tych trendów podoba się najbardziej?

Czytaj Też: Place zabaw z drewna akacji

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , ,

2 opinii z “Nowe pomysły na place zabaw

  1. Drobiazgowe wpisy, dobra tematyka Producent placów zabaw

  2. Nadzwyczaj szałowy post, zalecam wszystkim lekturę Plac zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *