Sprawne rączki to mądra główka! – Zabawa Sensoryczna

Zabawa sensoryczna obejmuje aktywności, które pomagają stymulować i rozwijać zachowania oparte na tym, co dziecko widzi, słyszy, dotyka, smakuje i wącha. Dotyczy także tego, jak dzieci się poruszają i jak układają swoje ciało w przestrzeni. Im bardziej angażują te wszystkie zmysły, tym większego sensu nabiera świat wokół nich, oraz ich własna relacja ze światem. Poniżej przedstawiamy pięć sposobów, w jaki dziecko odnosi korzyści z zabawy sensorycznej.

zabawa sensoryczna stymuluje zmysłyCzytaj też:  Mądre Dzieci Rosną na Placu Zabaw

 5 głównych korzyści z zabawy sensorycznej:

  1. Zwiększanie poczucia własnej wartości oraz umiejętności rozwiązywania problemów

zabawa sensoryczna uczy pokonywać wyzwaniaZabawa sensoryczna angażuje dziecko i stawia mu wyzwania. Uczy wyznaczania i osiągania celów, pokonywania wyzwań poprzez interakcję i budowanie poczucia własnej wartości, a także podnosi pewność siebie przy podchodzeniu do przyszłych wyzwań.

  1. Wzrost samokontroli

zabawa sensowryczna kształtuje samokontrolęSensorycznie stymulujące aktywności pomagają dzieciom uspokoić się i organizować swoje myśli, co służy zarządzaniu uczuciami i reakcjami społecznymi

  1. Wzmacnianie kreatywności i wyobraźni

zabawa sensoryczna wspiera kreatywnośćZabawa sensoryczna wspiera kreatywność poprzez angażowanie całej uwagi dziecka i wykorzystywanie wszystkich jego zasobów.

  1. Budowanie Relacji i pewności siebie

zabawa sensoryczna kształtuje samokontrolęPoprzez dzielenie wspólnego obszaru zabawy, dzieci uczą się jak przejść z indywidualnej zabawy do interakcji i zaangażowania z innymi, wzmacniając werbalne i fizyczne umiejętności komunikacyjne.

  1. Odwaga ruchu

zabawa sensoryczna buduje odwagęAktywność fizyczna, np. wchodzenie na drabinki i wspinanie się zachęca dzieci do poruszania się na nowe sposoby, a także testuje ich wytrzymałość, rozwija koordynację, stateczność oraz umiejętność planowania czynności motorycznych.

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości? Zabawa sensoryczna ma same plusy!

Czytaj także: Zabawy Rozwojowe – Przekraczanie linii środkowej

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *