Wspólne ćwiczenia na Placu Zabaw

Co robicie, kiedy wasze dziecko wesoło bryka na placu zabaw? Czytacie gazetę, opalacie się na ławeczce, czy może plotkujecie z innymi rodzicami? Wyjście na plac zabaw to często upragniona chwila relaksu również dla mamy. Niektórym codzienna wizyta na placu zabaw może się jednak znudzić, w końcu zabawki są przeznaczone dla najmłodszych. Dla tych, którzy marzą o placu, na którym dorośli mogą bawić się razem z dzieckiem, mamy dzisiaj kilka propozycji: Jak wykorzystać wyjście na plac zabaw i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę?

wspólne ćwiczenia mamy i dziecka
Anna Dziedzic – FitMom: m.junior.sport.pl

Czytaj też: Jak pozostać aktywnym? Zmień ćwiczenia w nawyk.

Ćwiczenia na placu zabaw to doskonała okazja, aby zgubić kilka kilogramów i powrócić do formy. Rzadko jesteśmy w stanie znaleźć aż tyle czasu na uprawianie sportu w ciągu wypełnionego obowiązkami dnia. Kiedy dziecko się bawi, my możemy się do niego przyłączyć i przy okazji poprawić kondycję, spędzić aktywnie czas, dać pociechom wspaniały przykład, a nawet- wykorzystać je jako przyrząd do ćwiczeń i zamiennik ciężarków z siłowni 😉

ćwiczenia na placu zabawSportmama pokazuje ćwiczenia na placu zabaw tvnmeteoactive.tvn24.pl

Wystarczy, ze użyjemy naszej kreatywności, aby niestandardowo wykorzystane urządzenia na placu zabaw stały się narzędziami treningowymi. Bawiąc się razem z dzieckiem możemy wspiąć się w górę tunelu lub podciągnąć na przeplotni. Huśtawka nadaje się idealnie do przysiadów a podest zjeżdżalni- do wykonania pompek.

ćwiczenia rąk, nóg i brzuchaWzmacnianie rąk, nóg i brzucha: www.fit.pl

Rozwijanie siły ramion jest niezbędne, aby prawidłowo nosić dziecko (i ciężkie zakupy).  Na placu zabaw maluch z powodzeniem zastąpi ciężarki, możemy więc wyrzucać go w górę po każdym zjeździe ze zjeżdżalni. (4a/b)
Przyciąganie i odpychanie bujaka w pozycji przysiadu będzie świetnym ćwiczeniem na mięśnie nóg (5a/b). Ta zabawa z pewnością spodoba się też naszym podopiecznym.
Obrotowy walec przyda się do trenowania mięśni brzucha. Za pomocą rąk podciągamy się do przodu i tyłu. Dziecko posadzone na kolanach stworzy dodatkowe obciążenie. (6a/b)

ćwiczenia przy huśtawceWzmacnianie rąk i nóg przy huśtawce: www.fit.pl

Huśtając dziecko można wzmacniać mięśnie rąk i nóg; wykonując przy pchnięciu składy i przysiady (8a/b) lub mocno przyciągając huśtawkę do siebie (7a/b). Dzieci uwielbiają wysokie i energiczne huśtanie, nie zaszkodzi więc, jeśli włożysz w to ćwiczenie trochę więcej energii niż zwykle 😉

ćwiczenia na miejskiej siłowni z dzieckiemNa miejskiej siłowni z dzieckiem: tvnmeteoactive.tvn24.pl

Również na siłowni zewnętrznej możemy swobodnie wykonać większość ćwiczeń z dzieckiem na plecach, w pozycji plecaczka lub sadzając je z przodu na ławeczce. Dziecko może stać się dla nas doskonałym motywatorem. Kto nie chciałby mieć takiej sprawnej i aktywnej mamy?

Mamy nadzieję, że znajdziecie w tym wpisie ziarno inspiracji i już niedługo zobaczymy wiele mam ćwiczących na placu zabaw wspólnie ze swoimi pociechami. A z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim mamom dużo mniej obowiązków za to więcej radości i okazji do wspólnej zabawy!

Czytaj także: Rola zabawy w rozwoju dziecka

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *