Oddziały Przedszkolne przy Szkołach- złóż wniosek i skorzystaj z dofinansowania!

Projekt Oddziały Przedszkolne przy Szkołach ma za zadanie stworzenie bezpiecznych miejsc zabaw dla najmłodszych. Kierowany jest do oddziałów przedszkolnych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Warto złożyć wniosek i otrzymać dofinansowanie na swój projekt.

przedszkolaki na placu zabaw
Dofinansowanie w ramach programu Oddziały Przedszkolne przy Szkołach. Fot. Strupler via Flickr

Projekt Systemowy Oddziały Przedszkolne przy Szkołach realizowany jest w ramach Poddziałania 9.1.1. PO KL, a jego głównym zadaniem jest stworzenie odpowiednich warunków dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wystarczy wypełnić wniosek i stworzyć projekt, by zyskać dofinansowanie na taką inwestycję. Warto już teraz zdecydować się na złożenie dokumentów. To duża szansa na uzyskanie funduszy dla oddziałów przedszkolnych.

Dla kogo dofinansowanie?

Projekt kierowany jest wyłącznie do szkół podstawowych publicznych oraz niepublicznych, z oddziałami przedszkolnymi z gmin wiejskich oraz wiejsko-miejskich. Lista miejscowości uprawnionych do otrzymania wsparcia finansowego znajduje się w załączniku do Zasad przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.1 PO KL w zakresie przygotowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym ( z podziałem na województwa i gminy, patrz str. 12.).

plac zabaw do przedszkola
W ramach projektu można zakupić certyfikowany plac zabaw dla dzieci. Źródło: Lars Laj

Jak przystąpić do projektu?

Po pierwsze, trzeba zgromadzić odpowiednie dokumenty oraz przeczytać regulamin. Najważniejszym krokiem jest przygotowanie projektu systemowego, który ma obejmować poszczególne oddziały przedszkolne. Trzeba oszacować łączne wydatki na stworzenie placu zabaw oraz zapoznać się z katalogiem wydatków kwalifikowanych, w tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz zgłoszenia do projektu. Zadaniem wnioskodawcy jest także wypełnienie wniosku o dofinansowanie według zasad, jakie wskazane są na wzorze dokumentów. Kolejnym krokiem jest zakup towarów i usług (np. piaskownicy na plac zabaw, karuzeli, urządzeń wielofunkcyjnych). Na koniec następuje rozliczenie projektu systemowego oraz monitorowanie zgodnie z systemem realizacji PO KL.

plac zabaw dla małych dzieci
Urządzenie wielofunkcyjne na plac zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym. Źródło: Lars Laj

Ogólne zasady

Fundusze mogą być przeznaczone na stworzenie placu zabaw, wyposażenie oraz dostosowanie pomieszczeń. Realizacja projektu nie może być dłuższa niż rok oraz musi się zakończyć do 30 czerwca 2015 roku. Wszystkie założenia projektu muszą się znaleźć w odpowiednio wypełnionym wniosku. Nie jest wymagany wkład własny, więc taka inwestycja może być całkowicie zrefundowana przez fundusze unijne.

Ile można zyskać?

W ramach projektu Oddziały Przedszkolne przy Szkołach można otrzymać dofinansowanie na stworzenie placu zabaw w wysokości do 45 tysięcy złotych. W tej kwocie można zakupić: urządzenia wielofunkcyjne, huśtawki, piaskownice, sprężynowce czy karuzele. Oprócz tego można wystąpić dodatkowo o dofinansowanie stworzenia bezpiecznej nawierzchni wraz z ogrodzeniem. Tutaj przewidziana jest kwota do 60 tysięcy złotych.

Wsparcie edukacji najmłodszych

Celem projektu jest wsparcie edukacji przedszkolnej poprzez budowę i modernizację oddziałów przy szkołach podstawowych. W ten sposób zaciera się różnice w edukacji najmłodszych, a także poprawia się warunki, w jakich odbywa się ich kształcenie oraz wychowanie. Bardzo istotne jest także przystosowanie szkół podstawowych do sprawowania opieki nad dziećmi młodszymi, od trzeciego i czwartego roku życia.

Warto skorzystać

Uzyskanie wsparcia finansowego w ramach projektu Oddziały Przedszkolne przy Szkołach to świetna okazja, by placówka zyskała wysokiej jakości sprzęt i miejsce zabaw, które będzie służyć wielu pokoleniom. Nie warto czekać, lepiej wypełnić wniosek i zapewnić najmłodszym doskonałe warunki do prawidłowego rozwoju i wspaniałej zabawy w przedszkolu. Można także skorzystać z ciekawych pomysłów na aranżacje takich przestrzeni (do zobaczenia TUTAJ) oraz z pomocy specjalistów, których doradztwo jest bezpłatne i na pewno się przyda (zadaj pytanie ekspertom TUTAJ).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *