Najciekawsze pomysły aranżacji ogrodu na wiosenne pikniki

Wiosna w pełni, więc warto zorganizować piknik z przyjaciółmi, rodziną czy ze znajomymi. Takie spotkania budują pozytywne relacje i sprawiają, że można miło spędzić swój wolny czas. Jednocześnie trzeba zadbać o miejsce, w jakim będzie się swój piknik urządzać. W tym celu należy wybrać odpowiednie ławki, stoły i pozostałe elementy. To także okazja do świetnej zabawy w architekta przestrzeni ogrodowej!

piknik wiosenny
Fot. Steven Depolo via Flickr

Stworzenie odpowiedniego miejsca na piknik gwarantuje udaną zabawę i wygodę, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie aranżacje przestrzeni zielonej będą odpowiednie w konkretnym przypadku. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z przydomowym ogrodem, miejską dżunglą, czy też osiedlem mieszkaniowym, zawsze można stworzyć spokojne miejsce, w którym odpoczynek będzie czystą przyjemnością.

Harmonia w ogrodzie

W przypadku domowych ogrodów bardzo ważne są takie aranżacje przestrzeni, jakie nie będą zakłócać zielonego otoczenia. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będą ławki i stoły, które wykonane są z drewna. Świetnie współgrają z drzewami, krzewami czy kwiatami, a także z zielenią trawy. Oprócz tego jest to rozwiązanie ekologiczne i bardzo stylowe. Jeśli mamy do czynienia z większą przestrzenią w ogrodzie, to warto postawić na stylizowane zestawy w postaci drewnianych ławostołów. Można się wtedy poczuć jak na obozie, w samym środku lasu. Takie zestawy sprawdzą się doskonale na ogródkach działkowych, w parkach, ale także w zielonych zagajnikach na osiedlach mieszkaniowych. Można się tutaj wygodnie rozsiąść, a meble są bardzo łatwe w utrzymaniu. Do takiej aranżacji na pewno przyda się wodoodporny obrus w czerwono-białą kratkę, trochę kwiatów w wazonie oraz pyszne piknikowe przekąski serwowane gościom. I gotowe!

zestaw piknikowy do ogrodu
Źródło: Lars Laj, produkt 14190

Dla niewielkich ogródków

Również małe ogrody zasługują na wspaniałe, imponujące aranżacje, wystarczy tylko wybrać odpowiednie komponenty. Gdy mamy do czynienia z małą przestrzenią można postawić na proste minimalistyczne ławki, które wykonane są w stylu nowoczesnym, a więc nie dominują nad całą przestrzenią, a jednocześnie zapewniają nam wygodne miejsce do odpoczynku.

ławki drewniane do ogrodu
Minimalistyczne ławki ogrodowe. Źródło: Lars Laj, produkty 14140 i 14141

Jeśli potrzebujemy piknikowego stołu, to najlepiej postawić na drewniane ławostoły. Są to rozwiązania o prostej konstrukcji, bardzo funkcjonalne. Zestaw składa się ze stołu, na którym bez problemu można urządzić romantyczny piknik dla dwojga, jak i szaloną ogródkową imprezę, a także z dwóch ławek umieszczonych z obu stron, jakie pomieszczą sporą liczbę gości.

drewniany stół ogrodowy
Źródło: Lars Laj, produkt 14104

Całość jest ze sobą połączona, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. Takie drewniane ławostoły warto skomponować także z innymi elementami drewnianymi w ogrodzie, by było estetyczne odniesienie. Może to być ozdobny, drewniany kosz na śmieci, niewielka ławka pod drzewkiem dla gości, którzy lubią usiąść w cieniu czy też donice z drewna z pięknymi kwiatami.

drewniane wyposażenie ogrodu
Drewniany ławostół (14104), mała donica (14585) i większa donica (14586) z oferty Lars Laj.

Duża rodzina też się zmieści

Czy z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach? Oczywiście, że nie tylko, równie dobrze wychodzi się na organizacji wielkich pikników, trzeba mieć tylko odpowiednie miejsce dla każdego, by nikt z rodziny nie poczuł się urażony. W tym celu idealnie sprawdzą się stoły z drewna w kształcie pięciokątów.

Jednocześnie nie jest to wcale zamknięta opcja, poszczególne elementy konstrukcji stołu można jeszcze uzupełniać, dzięki czemu zmieści się tutaj nawet największa rodzina, głodna piknikowych wrażeń. W towarzystwie stołu znajdują się oczywiście wygodne i solidne drewniane ławki, jakie docenią i starsi i młodsi członkowie naszej rodziny. To także świetny pomysł na funkcjonalny zestaw ogrodowy, gdyż można dzięki niemu urządzać nie tylko pikniki, ale większe uroczystości rodzinne czy też spotkania w gronie przyjaciół i znajomych. Taki zestaw powinien być centralnym punktem całej aranżacji. Wokół można posadzić ozdobne krzewy i kwiaty, a także pomyśleć o dekoracyjnych drewnianych koszach na śmieci (zdjęcie powyżej), dzięki którym w ogrodzie zawsze utrzymamy czystość.

ławostół na piknik
Ławostół dla dużej rodziny. Źródło: Lars Laj, numer katalogowy 14150

Zaciszny kącik w ogrodzie

Samotność czasami potrzebna jest każdemu, jeśli lubimy urządzać samotne pikniki, cieszyć się lampką lekkiego białego wina i pyszną przekąską, wyłącznie w swoim towarzystwie, to warto stworzyć dla siebie takie wyjątkowe miejsce w ogrodzie. Wystarczy wygodna ławka z oparciem. Dobrym pomysłem będzie odrobina stylizacji wiedeńskiej, która nada każdej przestrzeni odrobiny wyrafinowania i dobrego smaku.

 

ławki drewniano żeliwne
Ławki ogrodowe. Źródło: Lars Laj, nmery: Ławka ogrodowa. Źródło: Lars Laj, numery katalogowe 14311, 14329, 14328

Dobry wybór to podstawa

Jeśli chcemy stworzyć atrakcyjne wiosenne stylizacje w ogrodzie, to trzeba określić swoje potrzeby, przybliżoną liczbę osób, jaką będziemy zapraszać na swoje pikniki, a także przewidzieć, ile miejsca możemy na taką strefę rekreacji przeznaczyć. Gdy już stoły i ławki zostaną zamontowane, wystarczy cieszyć się pysznymi potrawami i wiosenną aurą. Do czego serdecznie zachęcamy!

Zobacz także „Jak wybrać piaskownicę dla swojego dziecka?”

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *