Jak zabezpieczyć plac zabaw przed zimą

Jesień i zima to bardzo trudny czas dla placów zabaw. Urządzenia narażone są na szkodliwe działanie mrozu, deszczu, śniegu, siarczystego wiatru i wielu innych niekorzystnych czynników atmosferycznych. Warto zatem wiedzieć, jak przygotować plac zabaw na takie wyzwania.

plac zabaw w zimie
Jak zabezpieczyć plac zabaw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Źródło: Flickr, Fot: Horia Varlan

Nie ma powodu, by zimą czy jesienią dzieci nie korzystały ze swoich ulubionych zabawek w przestrzeni rozrywki. Jest to jednak czas, w którym warto pomyśleć o poszczególnych urządzeniach i przygotować je na trudne warunki atmosferyczne, bo przecież jesień i zima to spore wyzwanie dla każdej konstrukcji.

Ochrona urządzeń drewnianych i metalowych

Drewno jest materiałem, który reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne. Jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczone, może zmienić swoja strukturę, stracić kolor, a nawet pękać. Do środka może dostać się woda, która później zamarznie i spowoduje poważne uszkodzenia. Wilgoć jest także przyczyną powstawania groźnych grzybów i pleśni, więc warto takim skutkom zapobiegać. Elementy stalowe natomiast narażone są na korozję, dlatego i tutaj trzeba przeciwdziałać uszkodzeniom, jakie zimą mogą się pojawić. Na szczęście dzisiaj w wielu sklepach specjalistycznych można znaleźć odpowiednie środki do konserwacji i ochrony elementów drewnianych i metalowych przed czynnikami atmosferycznymi, również przed mrozem. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z profesjonalnego serwisu, jaki zapewnia producent urządzeń na plac zabaw. Dzięki temu mamy także pewność, że nasze urządzenia zostaną zabezpieczone nie tylko odpowiednimi preparatami, ale także w optymalny, profesjonalny sposób.

Plac zabaw w okresie jesiennym. Źródło: Lars Laj
Plac zabaw w okresie jesiennym. Źródło: Lars Laj

Zabezpieczenie nawierzchni

Na placu zabaw oprócz urządzeń znajdują się także bezpieczne nawierzchnie, o jakich także trzeba pomyśleć w momencie zabezpieczania powierzchni rozrywki. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób należy takie prace konserwacyjne wykonać, to nie ma z tym większych problemów. Producent określa wszystkie najważniejsze zasady w karcie gwarancyjnej. To cenne wskazówki, jakimi warto się kierować. Można także wynająć profesjonalną firmę, która całość wykona szybko i sprawnie. Bardzo proste w konserwacji są nawierzchnie syntetyczne, dzięki czemu szybko można im przywrócić funkcjonalny charakter.

Plac zabaw zimą. Źródło: Lars Laj
Plac zabaw zimą. Źródło: Lars Laj

Rozrywka bez granic

Dzięki odpowiedniej konserwacji i ochronie urządzeń przed sezonem jesienno-zimowym, nie będą im groźne nawet największe mrozy, śniegi czy wiatry. W ten sposób wiosną wszystkie zabawki będą jak nowe, z żywymi kolorami i w pełni sprawne pod względem technicznym. Warto zatem zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia i zrobić to już pod koniec lata, by rzeczywiście wyprzedzić niekorzystną pogodę. To wszystko sprawi, że urządzenia na placu zabaw wciąż będą wyglądać jak nowe.

Warto pamiętać, że takie prace konserwacyjne i zabezpieczające powinny mieć miejsce nie tylko przed okresem jesienno-zimowym, ale także na wiosnę. Warto wtedy przejrzeć stan techniczny urządzeń, by zapewnić maluchom pełne bezpieczeństwo.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

RelatedPost

Oznaczone ,

3 opinii z “Jak zabezpieczyć plac zabaw przed zimą

  1. Witam Państwa nasza firma zajmuje sie zabezpieczaniem wielkogabarytowym wszelkich przedmiotów i kształtów jeśli Posiadacie plac zabaw można go zabezpieczyć specjalistyczna folią termokurczliwą, która posiadamy w ofercie. Ceny mamy bardzo konkurencyjne przyjeżdżamy i zabezpieczamy place zabaw na zimę od A do Z.
    Zapraszamy

  2. Dobre, dobre, dobre rekomenduję każdemu!

  3. Witam
    Zajmujemy się projektowaniem urządzeń na place zabaw i nie tylko zachęcam do współpracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *